מה זה עורך דין פלילי? כל המידע הרלוונטי לשנת 2021

במצבים שונים בחיים אנו נדרש בשירותיו של עורך דין פלילי, במהלך מאמר זה אנו נלמד כיצד נבחר עורך דין פלילי, מה הם המקרים השכיחים בהם אנו ניגש אל אותו עורך דין ומה הם השירותים אותם הוא מספק.

לפני הכל: מי הוא עורך דין פלילי?

כאשר אנחנו מדברים על עורך דין פלילי אנו מדברים על עורך דין בעל התמחות ספציפית בתחום הדין הפלילי. חשוב לציין שתוכלו לייצג את עצמכם בבית המשפט ללא ייצוג משפטי, אך יחד עם זאת ללא ידע וניסיון בתחום הדין הפלילי תוכלו לעשות לעצמכם יותר נזק מאשר תועלת.

בעזרת עורך דין פלילי מקצועי בעל התמחות בתחום הפלילי תוכלו להכין את עצמכם בצורה טובה הרבה יותר אל החקירות והדיונים השונים בבית המשפט.

עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל התהליך, ידאג שכל הטענות שלכם מנוסחות בצורה נכונה ויכין אתכם לקראת החקירות השונות.

כאשר אנחנו בוחרים עורך דין פלילי, חשוב מאוד לוודא שאותו עורך דין בעל ניסיון ומוניטין בתחום הפליליים וזהו תחום העבודה העיקרי שלו. מהמשוואה הפשוטה בה היינו בוחרים עורך דין מקרקעין לעסקאות נדל"ן לא עורך דין פלילי.

יכולת להפוך את הקערה על פיה

עבודה עם עורך דין פלילי מיומן היא מלאכת מחשבת של ממש ויכולה להשפיע על התנהלותו של כל התיק. למעשה, עו"ד פלילי בעל ניסיון ויכולות אישיות גבוהות יכול לבנות תיק בחכמה רבה ולדעת איך להציג את הראיות השונות למצבו של הלקוח.

עורך דין פלילי בקיא בתחום ויודע את כל חוקי המשפט הפלילי, כמו גם "הפרצות" השונות בחוק וידע להשתמש בהם בהתאם למצבו של הנאשם, מה שיכול לשנות את הכרעת הדין עד לכדי זיכוי מלא.

אזהרה: עורך דין פלילי אף פעם לא יבטיח לכם תוצאות!

עורך דין פלילי טוב ככל שיהיה, לעולם לא יבטיח לכם תוצאות בתיק. למעשה, עורך דין טוב ידאג לשקף בצורה אובייקטיבית, ריאלית ונקייה את סיכויי ההצלחה שלכם בתיק.

יחד עם זאת, הוא לא יכול להתחייב לשום דבר באופן התנהלות התיק והמשפט מאחר וישנם משתנים רבים אשר לא נמצאים בכלל בשליטתו. לכן, בהנחה והגעתם אל עורך דין שמציע לכם הרים וגבעות קחו זאת כנורת אזהרה והמשיכו הלאה בדרככם אל עורך הדין הבא.

מעבר למקצועיות: אילו עוד תכונות חשובות לעורך דין פלילי?

כאשר אנחנו מדברים על עורך דין פלילי אנו לרוב נדבר על החשיבות במקצועיות, ניסיון ומוניטין של אותו עורך דין. יחד עם זאת, עלינו להבין שאותו אדם יהיה זה שילווה אותנו לאורך כל התהליך לכן חשוב שאותו אדם יהיה אדיב, מנומס, נחמד ובעל אינטליגנציה רגשית גבוהה במיוחד היות ואדם המועמד למשפט פלילי עלוי להיות שרוי במצבי רוח שונים במהלך התהליך.

אל תתפשרו על זמינות של עורך דין פלילי

אחד הדברים החשובים ביותר בבחירת עורך דין פלילי היא הזמינות שלו לטפל בהליך המשפטי שלנו. גם אם אתם חושבים שהגעתם אל עורך דין הפליליים הטוב ביותר בישראל, מלא בהמלצות מפה ועד הודעה חדשה, אנשים אומרים שהמציא את הגלגל מחדש בעולם פסקי הדין המשפטים ואין לו את מרבית הזמן בשבילכם – כנראה שהוא לא העורך דין בשבילכם.

כאשר אנחנו ניגשים לעורך דין לשם טיפול בתיק שלנו, אנו צריכים לוודא שיהיה זמין אלינו לאורך כל התהליך. בין אם מדובר בפגישות, ייעוץ והדרכה לפני חקירות שונות ועד ליווי במסדרונות בית המשפט.

בחרתם במשרד עורכי דין? בדקו מי מטפל בכם

הגעתם אל משרד עורכי דין גדוש בהמלצות, נפגשתם עם אחד עורכי הדין המעוררי השראה במשרד והחלטתם שזהו האדם שאיתו תרצו להמשיך – אדם בעל כריזמה, יכולות ורבליות לצד מוניטין וניסיון רב.

אך, מעט אחרי שחתמתם עם אותו משרד שיטפל בתיק שלכם גיליתם שמי שיטפל בתיק שלכם יהיה לא אחר מעורך דין מתמחה צעיר בפירמה ללא אותו ניסיון ומוניטין של האדם אותו פגשתם.

לכן, חשוב כבר בשלב הראשוני לבדוק מי יהיה זה שילווה אותנו בתיק ומה הליווי כולל.

סקר שוק והשוואת מחירים

רבים נוטים ללכת עם ההצעות הזולות, אך עלינו לזכור שהזול הוא היקר. אך יחד עם זאת לא תמיד היקר הוא הכי איכותי. לכן, כמו כל בעל מקצוע אותו אנחנו בודקים אנו ממליצים לכם לעשות סקר שוק הכולל השוואת מחירים בין משרדי עורכי דין ופירמות שונות, במהלך השוואת מחירים זו תוכלו לקבל אמדן של שכר טרחה ממוצע לעורך דין.

כמו כן, עלינו להבין שעלותו של ייצוג משפטי משתנה מעורך דין לעורך דין בהתאם לשנות ניסיון, מקצועיות וגם על סמך הישגים אותם הוא השיג בעברו בתחום. שכר הטרחה צריך להיות הוגן ומתאים לכיס, אך יחד עם זאת המנעו מלפסול במהירות הצעות מעט יקרות.

זכרו: אתם לקראת תהליך משפטי אשר כל פעולה הכי קטנה בו יכולה להשפיע רבות על גזר הדין שלכם, חייכם וחיי משפחתכם.

יש מי שיגן על הזכויות שלך

המכנה המשותף של כל עבירה פלילית מתחיל במקום אחד, חדר החקירות במשטרה. במהלך החקירה ינסו החוקרים להוציא הודאה, או להפיל את הנחקר בלשונו. זהו למעשה הזמן הטוב ביותר עבורם מאחר והנחקר שרוי בלחץ אטומי אשר ברוב המקרים לא היה בו לפני. כתוצאה מהלחץ יכול הנחקר לא לדייק בעובדות, או להסביר את עצמו ואת טענותיו בצורה נכונה והגיונית.

במהלך החקירה משתמשים החוקרים במניפולציות ושלל דרכים חוקיות או לחילופין לא חוקיות בכלל(פה נכנס עורך הדין לתמונה) על מנת להמשיך קדימה בחקירה.

בדיוק לשם כך תצטרכו עורך דין פלילי אשר יהיה שם בשבילכם, יעקוב אחרי החקירה, אחרי החוקיות שלה וידאג לתת לכם מענה שלם בחקירה, גב וביטחון.

מחיקת רישום פלילי לפני הצבא

כאשר אנחנו מדברים על תיקים פליליים אנו נוטים לחשוב על הרע מכל. יחד עם זאת, ישנם מועמדים לשירות ביטחון בצה"ל אשר בתקופתם כנערים הסתבכו במספר רישומים פליליים.

אותם מועמדים לשירות ביטחון בצה"ל לרוב מקבלים פטור, או קשיי הסתגלות ומשובצים בתפקידי מטה שונים. אך, אנו רואים בתקופת הצבא תקופה משמעותית ותקופה שיכולה לחולל שינוי בחייו של כל צעיר.

על מנת שהשירות הצבאי יסתיים ברגל ימין, עורך דין פלילי יכול לעזור למחוק את הרישומים הפליליים.

המלצות על עורך דין

אחת הדרכים המומלצות ביותר למצוא עורך דין היא באמצעות המלצות של לקוחות עבר אותם ייצג. אלו יכולים להיות בני משפחה, חברים או אפילו מכרים של אחד ממעגלי החברים שלנו אשר עברו ייצוג על ידי אותו עורך דין בצורה מקצועית וטובה.

אין בהמלצה לומר שמדובר בעורך דין הפליליים הכי טוב שקיים, אך יחד עם זאת המלצה מקרוב על דרך הטיפול שלו בתיקים תעזור לכם להגיע לעורך דין בעל ניסיון, מוניטין, סבלני ואדיב.

התוכן המוצג במאמר מובא לידע כללי בלבד, אינו בגדר מידע משפטי מחייב ואין לפעול לפיו או להסתמך עליו בשום צורה. בהנחה ותרצו לקבל ייעוץ משפטי, עליכם לפנות לעורך דין פלילי בעל רישיון.

יצירת קשר מהירה