מהו עורך דין גירושין?

מדי שנה, מתגרשים במדינת ישראל מעל 11 אלף זוגות נשואים. הסטטיסטיקה הזו הולכת וגוברת מדי שנה וכיום מוערך כי 1 מתוך 3 זוגות יתגרש בשלב כזה או אחר. על אף שמדובר בצעד שכיח אשר נעשה מקובל ונורמטיבי מאי פעם בדורנו, הוא מביא עמו שבר לא קטן לחיי כל המעורבים. אורח החיים של בני הזוג וילדיהם עשוי להשתנות באופן ניכר ותהליך הפרידה מביא עמו אתגרים מורכבים למדי. לצד ההיבט הרגשי שבאתגרי הפרידה, קיים כמובן גם ההיבט המשפטי. 

בחלוף השנים, צברו בני הזוג רכוש משותף והגיעו להבנות סביב סוגיות רבות – מאופן חינוך הילדים ועד אורח החיים המשותף שבחרו לעצמם. כעת. כשהחבילה מתפרקת, עשויות לעלות לא מעט מורכבויות. לכן, ברגעים כמו אלו, חשוב שיעמוד לרשותנו עורך דין מקצועי ומיומן בעל בקיאות נרחבת בדיני הגירושין. ההיכרות המעמיקה של איש המקצוע שלנו בניהול ההליך, יאפשר לסיים את התהליך בצורה מיטיבה עבור כל המעורבים, באופן מכבד ותוך ניסיון מיטבי לענות על צרכי כל הצדדים. חשוב שנזכור, אנו יוצאים לחיים חדשים. האופן בו נבחר לסיים את הקשר עשוי להשפיע במידה ניכרת על נקודת הפתיחה בה נצא אליהם. הסיוע המקצועי הנכון יסייע לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

אילו שירותים מציע עורך דין גירושין?

בין אם כבר הגענו להחלטה לסיים את הנישואין, או אם ברצוננו להיערך לכל תרחיש בצורה אחראית, עורך הדין יכול להציע טווח רחב של שירותים שיבטיחו כי הדברים יתנהלו על הצד הטוב ביותר.

עריכת הסכם גירושין.

השירות הנפוץ ביותר שמציע עורך דין גירושין הוא עריכת הסכם גירושין. לעתים קרובות האמוציות עשויות להיות גבוהות במעמד תהליך הגירושין. בני הזוג עשויים לחוש כי ישנם חלקים ברכוש המשותף המגיעים להם כדין, או לצבור טינה רבה כלפי הצד השני. כאשר הדברים אינם מנוהלים ביד אמינה ואחראית, עשויים בני הזוג להיגרר לצעדים שיביאו עמם עוגמת נפש גדולה לכל המשפחה. מאבקים על משמורת, על חלוקת רכוש ועל סכום המזונות הם שכיחים מאוד בהליכי גירושין ועשויים להפוך תהליך שעל פניו אמור להיות פשוט למסכת ייסורים.

הסכם גירושין מסודר בליווי עורך דין מקצועי יאפשר להגיע להסכמות מתוך כבוד הדדי ותוך הצבת רווחת בני הזוג והילדים בראש סדר העדיפויות. הסכם גירושין בהסכמה יאפשר לקצר הליכים באופן משמעותי ולהגיע לעמק השווה סביב טווח רחב של סוגיות:

  • האם ניתן לעזוב עם הילדים את הארץ
  • הסדרי ראייה, ביקורים וחופשות בארץ ובחו"ל
  • קביעת סכום מזונות הילדים והאישה
  • הסדרי משמורת
  • חלוקת הרכוש
  • כל החלטה הנוגעת לאורח החיים של הילדים – מאופי מוסדות החינוך ועד אורח החיים הדתי לו ייחשפו. 

עריכת הסכמי ממון

זוגות רבים משכילים להגיע להבנות ביניהם כבר בראשית הדרך. מתוך הבנה כי טיב היחסים עשוי להשתנות, בוחרים בני הזוג להגיע לכלל ההסכמות במקרה שיבחרו לצאת לדרכים נפרדות במסגרת הסכם ממון. כך, כשהאהבה, הכבוד ההדדי ורציית הטוב מנחים אותם, ניתן למנוע מפח נפש עצום וסחבת מיותרת ביום בו יבחרו להתגרש.

ייצוג בבית הדין לענייני משפחה

על אף היתרונות הבולטים בעריכת הסדרים בהסכמה, לא תמיד הדבר מסתייע. כאשר בני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמה, חשוב להיעזר בייצוג משפטי. עורך דין גירושין בעל ניסיון בתיקים מורכבים צריך להיות בעל ידע נרחב ומעמיק בתחומים רבים. 

השתמטות מתשלום מזונות, למשל, היא תופעה נפוצה למדי בין בני זוג גרושים. ככל ההורה המשמורן משתמט מחובותיו באופן עקבי, ניתן להפעיל נגדו שלל פעולות אכיפה. חשוב שנבחר בעורך הדין שמכיר לעומק את אופן פעולתם של המוסדות הרלוונטיים כמו ההוצאה לפועל או המוסד לביטוח לאומי ויפעל בכל האפיקים שעומדים לרשותו כדי להבטיח את רווחתם של הילדים וכדי להבטיח שההורה המשמורן ייתן את הדין על מעשיו. 

גם במסגרת דיוני משמורת עשויים לעלות מורכבויות רבות בין בני הזוג. כיום יותר מאי פעם, נוטה בית המשפט לעודד את בני הזוג לבחור במשמורת משותפת. עם זאת, ככל שקיים חשש כי אחד מבני הזוג אינו כשיר לעשות זאת או ככל שקיימת סכנה במתן משמורת משותפת, כישורי הליטיגציה והידע המשפטי של עורך הדין המייצג הם שיאפשרו להציג את כלל הטיעונים המבססים טענה זו בצורה ראויה ואמינה.

כיצד בוחרים עורך דין גירושים מתאים?

ייצוג בתהליכי גירושין הוא ללא ספק מתחומי עריכת הדין הרגישים והטעונים ביותר. לרוב, נכנס עורך הדין לזירה טעונה במורכבויות רגשיות. לכן, הבקיאות והידע המשפטי של עורך הדין מהווים רק חלק אחד בארגז הכלים שלו. חשוב שנבחר בעורך דין הניחן ברגישות, בקשב רב ובמיומנויות שיח גבוהות. אנו מחפשים אדם שיידע מתי להרגיע את הרוחות ולהניע לקראת פשרה למען כל הצדדים ומתי יש להיאבק ללא פשרות כדי להבטיח את רווחתם של הצדדים. עורך דין בעל ניסיון רב שנים, שצבר רקורד הצלחות בתיקים מורכבים ובעל מיומנויות רגשיות גבוהות, יהיה האפשרות האידיאלית שלנו.

יצירת קשר מהירה